APKT11T3 Carbide Inserts 20Pc, for TiN Coated Milling Inserts for Face Milling Cutter, Carbide Inserts for Stainless Steel and Cast Iron, 0.244" I.C., 0.137" Thickness, /32" Radius
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
05
quantity
Product details
Category
  • APKT11T3 Carbide Inserts: 20 pcs For TiN coated carbide inserts for face milling cutter with precise dimensions i.c 0.244" thickness 0.137" hole 0.110" radius /32" designed to deliver stable performance and high efficiency in stainless steel and cast iron machining applications